Světová hudba pro 4 saxofony 7.11.2024 od 18,30 h. Gershwin, filmová hudba a jazz v nádherném barokním refektáři Emauzského kláštera
448 Kč místo 700 Kč
sleva 36%
ZobrazitSloup
POUZE 20 VOUCHERŮ K DISPOZICI
rodinný hotel - blízko jeskyně, Boskovice, koupání,
zdarma vstup do sloupsko-šošůvských jeskyní!
nedaleko Brno a další krásná města
Podívejte se pro inspiraci na pořad o
.
možnost výběru termínu 25.6.-15.10.2015
Čím je hotelová restaurace vyjímečná?
Každý měsíc připravujeme netradiční speciality zejména české a rakouské kuchyně. Vyhlášená je naše svíčková s domácími žemlovými knedlíky i náš domácí guláš.
Gröstl
Směr restovaných brambor, masa, uzenin, cibule a petželky. Podáváme se sázeným vejcem a míchaným zeleninovým salátem.
Spätzle
Domácí těstoviny zapečené s ementálem nebo slaninou a špekem a míchaným zeleninovým salátem.
Hotel Stará škola úzce spolupracuje se základní školou městečka Sloup. Díky tomu mohou naši hosté využít sportoviště školy, jehož součástí je:
Moravský kras je známý pro svou nádhernou přírodu a příležitosti pro milovníky aktivního využití volného času. Oblíbené jsou především:
Součástí stylového ubytování jsou v samozřejmě satelitní TV a internet přímo na pokoji. Hotel má vlastní zábavní centrum, kde si mohou hosté zahrát bowling, šipky nebo stolní fotbálek. Milovníci romantiky ocení možnost rožnění kvalitního masa na otevřeném krbu.
Možnost rezervace vstupenek do Sloupsko-šošůvských jeskyní.
Pronájem koloběžky (nutné domluvit den předem) 300,- Kč / ks / den.
Vstup do spodních pater jeskyní – veřejnosti nepřístupné prostory, podzemní řečiště potoka, cca 3 h pod zemí – 500,- Kč / osoba
Pronájem vozíku za kolo pro až 2 děti – 300,- Kč / 4h, 500,- / celý den.
HOTEL STARÁ ŠKOLA***
Sloup v Moravském krasu 30
67913
Tel. 516 435 489, 603 535 043
info@staraskola.cz
POLOHA HOTELU:
Chráněná krajinná oblast Moravský Kras je známá především nejhlubší propastí celé České republika – Macochou. Proslula také svými krápníkovými jeskyněmi, z nichž nejznámější jsou:
Nedaleko od hotelu Stará Škola jsou zříceniny hradů Boskovice, Holštejn a Blansek. Za výlet stojí i krásné zámky Rájec-Jestřebí, Boskovice a Letovice.
Netradiční podívanou nabízejí větrné mlýny v Rudic, Ruprechtově a Ostrově.
Děti spolehlivě okouzlí nedaleké westernové městečko v Boskovicích. Zajímavým místem pro výlet je dinopark ve Vyškově, vyřádit se do sytosti mohou v aquaparcích v Boskovicích, Blansku a Vyškově. Krásným a klidným místem na procházku je i samotné městečko Sloup.
Letní balíček v hotelu STARÁ ŠKOLA***
3x Ubytování pro dvě osoby v dvoulůžkovém pokoji DeLuxe se soc. zařízením na pokoji
3x Snídaně pro dvě osoby formou švédského stolu
3x Lahodná večeře pro dvě osoby - dvouchodová
1x Vstup do unikátních Sloupsko-šošůvských jeskyní pro 2 osoby
1x hodina bowlingu v rámci pobytu zdarma
zdarma parkování a turistické poplatky
internet v objektu
Rezervace na dobu 25.6.-31.10.2015
HOTEL STARÁ ŠKOLA***
Sloup v Moravském krasu 30
67913
Tel. 516 435 489, 603 535 043
info@staraskola.cz
Možný příplatek (v hotelu):
cena za dítě do 3 let bez nároku na lůžko a stravu ZDARMA
cena za dítě 4-9 let - přistýlka s polopenzí 420 Kč/noc
cena za dítě 9-12 let - přistýlka s polopenzí 450 Kč/noc
"POSKYTOVATEL"
(Dodavatel slevy - provozovatel hotelu):
Aluminium Group, s.r.o.
IČO 25546660
Sloup č.p. 74, 679 13 Sloup
http://www.sloupskekoupadlo.cz/
http://www.moravskykras.net/byci-skala.html
Poznejte tajuplné místo pravěkých rituálních vražd, sršící negativní energií, jenž je schopna odradit citlivého jedince od prozkoumávání jeskynních útrob. Jméno Býčí Skála, které souvisí patrně s kultem býka si jeskyně vysloužila dávno předtím, než zde byla v roce 1869 nalezena soška bronzového býčka. V letech 1871-1873 tady odkryl dr. Jindřich Wankel tzv. Halštatský pohřeb spojený s lidskými oběťmi. Šlo o pohřeb jakési vznešené osobnosti v 5. století př. n. l., jehož musely jako v zemi Skytů, následovat do říše mrtvých i jeho ženy, čeleď a koně. Mrtvý velmož byl do jeskyně, magicky osvětlené spoře vnikajícím denním světlem, přivezen na dřevěném voze. Spolu s ním přivlekli ozbrojenci do jeskyně na čtyřicet mladých dívek a velmožovy sloužící. Zatímco hranice s nebožtíkem vzplála, ženy s čeledí byly zavlečeny do útrob jeskyně. Nikdo z nich neušel krutému osudu – velmi brutálním způsobem byly usmrceny. Useknuté ruce dívek se našly na kamenném oltáři. Jiným ženám rozetli nebo usekli hlavy. Mrtvoly padaly přes sebe a jejich mučitelé je nechali ležet tam, kde se zhroutily. Také koně neušli krvavým orgiím. Byli rozsekáni na kusy a jejich údy rozmetány po jeskyni. Hrůznou scénu nakonec vykonavači obřadu zasypali obilím. Ke skále se váže řada pověstí, které jsou snad vzpomínkou na děsivý pravěký obřad, jenž plně nevymizel z myslí lidí.
V rozlehlém jeskynním systému je prý slyšet zpěv, výkřiky i volání a objevují se světla tam, kde nejsou žádní lidé. Za temných nocí prý vychází z jeskyní okázalé průvody a za svítání se vrací zpět do hlubin. Když člověk přichází k Býčí skále a soustředí se alespoň trochu, tak pocítí negativní energii, vycházející z jeskyně naproti. Pokud se k jeskyni přiblíží, nepříjemný pocit sílí a je natolik intenzivní, že může příchozího zastavit. Negativní energie linoucí se z Býčí skály pochází právě z rituálních obětí, pravěkého hromadného zabíjení. Energie vychází ze dvou míst. Jeden zdroj je v útrobách jeskyně a druhý ve skalním okně. Z obou míst je cítit zoufalství a odpor zabitých obětí, nedobrovolnost násilného odchodu ze života a lidská beznaděj.
http://www.boskovice.cz/index.php?mid=47
Boskovický hrad vítá návštěvníky okrouhlou věží s renesančním cimbuřím. Z původně mohutné stavby se dochovalo torzo hradního paláce nabízející impozantní výhled do zdejší malebné krajiny. Technickou zajímavost představuje 26 metrů hluboká studna poháněná dřevěným šlapacím kolem, jediným funkčním v republice. Od roku 1975 probíhá postupná rekonstrukce, jejímž výsledkem je zpřístupnění velké části hradní zříceniny.
Historie hradu se začala psát v polovině 13. století. Tehdy patřil do majetku rodu pánů z Boskovic, kteří hrad i panství vlastnili až do konce 14. století. Na sklonku 14. století hrad přešel do držení pánů z Kunštátu. V této době bylo zřejmě započato se stavbou nového středověkého sídla. Od 50. let 15 .století hrad spolu s boskovickým panstvím znovu drží páni z Boskovic, a to až do 16. století, kdy jej získal rod Ederů ze Štiavnice a později polský rod Morkovských ze Zástřizl. Na konci 17. století získali hrad Dietrichsteinové. V této době nastal úpadek hradu, který byl nahrazen novou rezidencí ve městě. Svou funkci hrad ztrácí definitivně po r. 1733 a začíná chátrat. Byla stržena hradní střecha a zdivo rozebráno jako stavební materiál pro panské domy v Boskovicích. V r. 1843 se dědička boskovického panství Terezie z Dietrichsteina provdala za hraběte Alfonse Mensdorff-Pouilly. V r. 1856 Terezie umírá a její dědictví se tak stává majetkem rodiny Mensdorf - Pouilly, která jej s více než čtyřicetiletou přestávkou vlastní až dosud.